הזמנת תור לקונסוליה

בקלות ובמהירות! כרוך בתשלום

שאלות ותשובות הקונסוליה

מומלץ לקרוא לפני שפונים בעמוד

הזמנת תור לקונסוליה

בקלות ובמהירות! כרוך בתשלום

שאלות ותשובות הקונסוליה הרומנית

מומלץ לקרוא לפני שפונים בעמוד

הזמנת תור לקונסוליה

בקלות ובמהירות! כרוך בתשלום

שאלות ותשובות הקונסוליה הרומנית

מומלץ לקרוא לפני שפונים בעמוד

הזמנת תור לקונסוליה

בקלות ובמהירות! כרוך בתשלום

שאלות ותשובות הקונסוליה הרומנית

מומלץ לקרוא לפני שפונים בעמוד

חידוש דרכון רומני

כל מה שצריך לדעת

האם אתה זכאי לאזרחות רומנית?

קבלת אזרחות רומנית פותחת עבורך את הדלתות לכל אירופה ומאפשרת בין היתר:

 1. עבודה באירופה – אזרחות רומנית מקנה אפשרות לעבודה בכל רחבי אירופה. תנאי השכר ותנאי ההעסקה טובים בהרבה מאלה המוצעים בישראל. עובדים שם מכוסים בביטוחים משוכללים כאשר הדאגה לעובד, לעתידו ולמשפחתו היא בראש סדר העדיפויות.
 2. מסגרות חינוכיות ולימודים אקדמאים באירופה – כשמדובר בחינוך ילדנו תמיד נשאף לטוב ביותר, בעוד שבישראל עולה כמות התלמידים בכיתה מידי שנה, ואיכות ההוראה יורדת. ישראלים רבים אשר שהו בחו”ל במסגרת תפקיד או שלחות דיווחי כי החינוך איכותי ומיטב עם הילדים במסגרת הבית ספרית, הן בחינוך בחינוך הציבורי ( בחינם) והן בחינוך הפרטי.
  שכר הלימוד האקדמאי בישראל הוא מהגבוהים בעולם, לא כך הדבר במדינות אירופה, יתרה מכך, בחלק מהמדינות, בעלי אזרחות אירופאית זוכים ללימודים אקדמאים על חשבון המדינה ואף להחזר על הוצאות מחייה לרבות מגורים ואש”ל.
 3. נדל”ן באירופה – בישראל, בכדי לרכוש דירה (למגורים או להשקעה) צריך בממוצע כ- 140 משכורות!!!  משמע לעבוד 20 שנים מבלי לבזבז ולו שקל אחד למחיה בכדי לרכוש דירה. באירופה לעומת זאת, הממוצע עומד על (תחזיקו טוב…) 40 משכורות. לכן רכישת דירה להשקעה תניב תשואה גבוהה יותר באופן משמעותי בשל ההון ההתחלתי הדרוש לרכישה.

תנאים לקבלת אזרחות רומנית

החוק הרומני המגדיר מיהם הזכאים לקבלת אזרחות רומנית ומונה שלושה תנאים עיקרים ובסיסיים כאשר מספיקה עמידה באחד מהתנאים לקבלת האזרחות הרומנית:

 1. תנאי ראשון – לידה: אם נולדת כאזרח רומני או להורים בעלי אזרחות רומנית, גם אתה זכאי להתאזרח. לפעמים גם אם ההורים כבר לא מחזיקים באזרחות רומנית, מבחינת החוק הרומני, אם נשללה ואם וותרה, גם אז תהיה רשאי לדרוש את אזרחותך. גם במקרים של צאצאים דור שלישי,( שהסבא / סבתא נולדו ברומניה), ניתן להגיש בקשה ולדרוש את האזרחות והדרכון האירופי.
 2. תנאי שני – אימוץ: אם אומצת על ידי אזרח ישראלי אך נולדת להורים ביולוגים רומנים, תוכל לעמוד בתנאי הזכאות ולדרוש את אזרחותך הרומנית שניתנה לך ביום לידתך.
 3. תנאי שלישי – קרבה משפחתית (קשר דם) – החוק הרומני מכיר בזכאות לאזרחות רומנית עד דור שלישי, דהינו במידה וסבא / סבתא שלך נולדו ברומניה, תהייה זכאי לדרוש את אזרחותך הרומנית.

המסמכים הדרושים להוצאת אזרחות רומנית

אתם עומדים באחד התנאים שפירטנו לעיל? מזל טוב! עכשיו מתחיל החלק המעניין.

חשוב לדעת!  בעת הגשת הבקשה הרשמית לקבלת אזרחות רומנית,

במידה ותהיה טעות / שגיאה אחת במסמכים או חוסר התאמה בין המסמך שהוגש לבין הרשומות ברומניה (ובכך גם טעות כתיב או איות שגוי של השמות), בקשתכם עלולה להידחות, להתעכב ארוכות,  ולעיתים אף להוביל לפסילת התיק לצמיתות ללא אפשרות להגשה מחודשת.

המסמכים הנדרשים להגשת אזרחות רומנית, מעבר לטפסי בקשה, מתחלקים ל3 קטגוריות עיקריות:

 1. מסמכים שמוכיחים את הזכאות – תעודת לידה של האם/אב, תעודת אימוץ…
 2. מסמכים שמוכיחים קשר דם – רישום במשרד הפנים, תעודת לידה…
 3. מסמכים משפטיים – תעודת יושר, תעודות לידה…

תרשו לנו לשבור כאן מיתוס

בסתירה גמורה למה שנהוג לחשוב, תהליך הוצאת אזרחות רומנית באופן עצמאי עשוי להיות יקר יותר ובוודאי ארוך יותר מאשר הוצאת האזרחות דרך משרד המתמחה בתחום.
בעוד שאדם עצמאי יאלץ לשאת בעלויות גבוהות עבור תרגום מסמכים רבים לרומנית, אישורם על ידי נוטריון וחותמות אפוסטיל ובתוך כך נסיעות למשרד החוץ ומשרד הדתות בירושלים. ברוב הפעמים, משרד המתמחה בהוצאת אזרחות רומנית, הינו בעל קשת רחבה של בעלי מקצוע המתמחים בתהליכים שכאלו, וככזה עלויות התרגום והעלויות המשפטיות נמוכות באפן משמעותי.

בעוד שעל פי החוק הרומני יכול כל אדם (!) לדרוש את אזרחותו באופן עצמאי, לא קיים ספר הדרכה מדויק ולא ניתן לקבל הנחיות מפורטות מצוות הקונסוליה.
מניסיון עבר של אלו שניסו לבצע את ההליך באופן עצמאי מתברר כי ההתנהלות היומיומית הקשה בה נדרש מבצע התהליך לגשת למשרדי הקונסוליה מספר רב של פעמים, לעמוד שעות אין ספור בתור, ולבסוף לא לקבל את השרות הדרוש, עולה כי עדיף היה בתווך הרחוק להתחיל את התהליך עם בעל מקצוע אשר שולט היטב בחומר ובעל יכולת אדמיניסטרטיבית לניהול התהליך אל מול הרשויות הרלוונטיות כמו גם האספקט הכלכלי שככל הנראה היה זהה או מעט יקר יותר.

מוזמנים ליצור איתנו קשר ויחד נסייע לכם להשיג אזרחות רומנית בדרך היעילה והנכונה ביותר עבורכם.

אהבתם? שתפו:

מאמרים קשורים:

האם אתה זכאי לאזרחות רומנית?

קבלת אזרחות רומנית פותחת עבורך את הדלתות לאירופה. קראו אודות היתרונות והאם אתם זכאים לדרכון רומני

כתיבת תגובה

עידכון : הקונסוליה הרומנית בחיפה חזרה לפעילות בימים שני עד שישי בין השעות 09:00 – 16:30Call Now Button דילוג לתוכן